لطفا منتظر بمانید

 

سنجش کیفیت خواب

حدود یک‌سوم زندگی هر فرد را خواب تشکیل می‌دهد. اهمیت خواب به دلیل تأثیر گسترده اختلالات چرخه خواب-بیداری بر زندگی افراد است. کیفیت زندگی و فعالیت افراد در ساعات بیداری تا حدود زیادی تحت‌تأثیر کیفیت خواب افراد است. خواب، پاسخ سیستم ایمنی بدن را نیز تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. بسیاری از اختلالات خواب به‌طور غیرمستقیم تهدیدکننده زندگی محسوب می‌شوند. بخش قابل‌توجهی از تصادفات و سوانح رانندگی از اختلالات خواب ناشی می‌شود. بسیاری از حوادث صنعتی نیز ناشی از خواب‌آلودگی است. با این توصیف، اختلالات خواب با سلامتی و مرگ نیز مرتبط است و به این ترتیب خواب نه‌تنها روی فرد، بلکه بر خانواده و جامعه نیز تأثیر می‌گذارد.

خواب از نیازهای فیزیولوژیک اساسی بشر بوده و یک حالت منظم تکرارشونده و به آسانی برگشت‌پذیر ارگانیسم است که با بی‌حرکتی نسبی و بالارفتن قابل‌توجه آستانه واکنش به محرک‌های خارجی در مقایسه با حالت بیداری مشخص می‌شود. خواب به عنوان یک عامل مهم در وضعیت سلامتی انسان‌ها از دیرباز مورد توجه بوده است. بسیاری از افراد ممکن است به دلیل مسافرت، بیماری و استرس هنگام خواب دچار مشکل شوند، که در طول زمان برطرف می‌شود اما اگر این مشکل در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند، دچار اختلال خواب شده‌ایم. سنجش پیش رو به شما در بررسی کیفیت خوابتان کمک خواهد کرد.

۱,۰۰۰,۰۰۰﷼شروع سنجش

تعداد سوال: 18
زمان مورد نیاز: بین 15 تا 20 دقیقه
درصورتی‌که موفق به تکمیل پرسشنامه در زمان معین نشدید، بهتر است برای انجام مجدد یک ساعت بعد مراجعه کنید.
شرایط پاسخگویی: محیطی آرام، خلوت و فارغ از فعالیت‌های روزمره
توضیحات: لطفاً هر سؤال را به دقت بخوانید و گزینه‌ای را که نزدیک‌ترین پاسخ به نظر شماست علامت بزنید. پاسخ درست یا نادرست وجود ندارد.

۱,۰۰۰,۰۰۰﷼شروع سنجش