لطفا منتظر بمانید

 

سنجش اهمال کاری

آیا تکالیف کمتر خوشایند را به لحظه آخر موکول می‌کنید؟ آیا 50 درصد از برآوردهای شما این است که «خیلی طول نمی‌کشد، به اندازه‌‌ی کافی وقت دارم»؟ آیا فکر می‌کنید در زندگی‌تان اهمال‌کاری می‌کنید؟ آیا فکر می‌کنید یک اهمال‌کار تمام‌عیار هستید و داشتن این ویژگی زندگی‌تان را مخدوش کرده و نمی‌توانید این عادت رفتاری را ترک کنید.این عادت هم مثل دیگر عادات بد قابل ترک کردن است. اما برای اینکه بتوانید بر این عادت بد غلبه کنید ابتدا باید از وجود چنین عادتی در خودتان مطمئن شوید.پرسشنامه اهمال‌کاری تاکمن (1991، Tuckman) با هدف ارزیابی ویژگی اهمال‌کاری طراحی شده است، پیشنهاد می‌کنم که با انجام این پرسشنامه خود را در این زمینه بسنجید.

چرا باید این سنجش را انجام دهم؟
گام اول پیش از هر تصمیمی، شناخت است. اگر فکر می‌کنید به علت اهمال‌کاری بسیاری از تکالیفی که در زندگی به شما محول می‌شود بار سنگینی به شما تحمیل کرده و باعث اختلال در روند زندگی‌تان شده است قبل از هر چیز باید در این رابطه خود و میزان آسیبپ‌ذیری‌تان را بسنجید. نگران نباشید. بسیاری از افراد از این مشکل رنج می‌برند و این مشکل تنها مختص شما نیست بلکه شخصیت‌هایی چون لئوناردو داوینچی (نقاش)، سنت آگوستین (فیلسوف)، داگلاس آدامز(نویسنده) و سامویل تایلور (شاعر) نیز به اهمال‌کاری مشهور بوده‌اند.

تعداد سؤال: 16
زمان مورد نیاز: بین 10 تا 15 دقیقه
درصورتی‌که موفق به تکمیل پرسشنامه در زمان معین نشدید، بهتر است برای انجام مجدد یک ساعت بعد مراجعه کنید.
شرایط پاسخگویی: محیطی آرام، خلوت و فارغ از فعالیتهای روزمره
توضیحات: لطفاً هر سؤال را به دقت بخوانید و گزینه‌ای را که نزدیک‌ترین پاسخ به نظر شماست علامت بزنید. پاسخ درست یا نادرست وجود ندارد.